email
  Kontakt

  Nice Smilo

  Jak zaprogramować pilota Nice Smilo do bramy?

  Programowanie pilota NICE SMILO do bramy jest niezwykle proste. Nie będą potrzebne Ci żadne urządzenia ani narzędzia o ile posiadasz już działającego pilota do danej bramy.

  Do niedawna piloty były dostarczane w niebieskiej, przeźroczystej obudowie, która niestety nie była zbyt trwała i odporna na zniszczenia. Obecnie piloty dostępne są wyłącznie w czarnej, wzmocnionej obudowie, ale są to dokładnie te same piloty (od strony technicznej) a różnice sprowadzają się wyłącznie do kwestii wizualno-wytrzymałościowej. Procedura programowania jest więc identyczna w przypadku obu tych pilotów.

  Dwa tryby uczenia pilotów

  Firma Nice w swoich radioodbiornikach przygotowała dwa tryby uczenia pilota:

  • pierwszy polega na zdalnym wprowadzeniu pilota do pamięci radioodbiornika (popularnie zwane kopiowaniem pilotów).
  • drugi tryb to “wpisanie pilota bezpośrednio do radioodbiornika” co wymaga zazwyczaj zdjęcia obudowy napędu, ale obarczone jest ryzykiem złego przypisania pilota, więc nie będziemy tutaj tego sposobu opisywali.

  Tryb pierwszy (kopiowanie pilotów) jest bezpieczny – nie da się wówczas źle zaprogramować pilota do bramy. Wpisywanie bezpośrednie może już być nieco bardziej skomplikowane w zależności od typu instalacji, przypisania przycisków do określonych kanałów itd. dlatego też osoby bardziej zaawansowane powinny skorzystać z instrukcji do radioodbiornika / płyty sterującej posiadanego napędu.

  Kopiowanie kodu (uczenie pilot od pilota)

  W systemie radiowym SMILO kod może być “kopiowany” z pilota na pilot, a żeby być dosłownym możesz zdalnie wprowadzić radioodbiornik w bramie w tryb programowania (to radioodbiornik pamięta uprawnione piloty, a nie pilot pamięta bramę). W celu zaprogramowania pilota należy podejść do bramy na odległość 2-5 metrów i wykonać następujące czynności:

  Schemat kopiowania pilotów Nice Smilo

  Procedura kopiowania pilota:

  • 1. Na NOWYM pilocie naciskasz dowolny przycisk na 5-8 sekund, po czym go puszczasz (tym samym radioodbiornik w bramie wprowadzony zostaje w tryb programowania).
  • 2. Na STARYM (czyli już działającym pilocie) naciskasz 3 razy po jednej sekundzie dowolny przycisk (dzięki temu radioodbiornik wie, że posiadasz już pilota a więc żadna postronna osoba nie będzie mogła sobie w ten sposób dopisać pilota do Twojej bramy).
   W tym punkcie brama nie powinna reagować. Jeśli brama uruchomi się będzie to oznaczało, że punkt 1 został wykonany nieprawidłowo. Należy przerwać procedurę, odczekać 15 sekund i spróbować ponownie.
  • 3. Na koniec potwierdzasz NOWYM pilotem fakt zaprogramowania pilota poprzez naciśnięcie dowolnego przycisku na 1 sekundę.

  Teraz nowy pilot powinien już działać.

  Najczęstszym błędem jest stosowanie niewłaściwego czasu w punkcie 1 lub zbyt długie przerwy pomiędzy kolejnymi krokami. Przerwa pomiędzy kolejnymi krokami nie powinna być dłuższa niż 1 sekunda. Jeśli coś zrobisz źle pilot nie zostanie zapamiętany – procedurę możesz powtarzać do skutku.

  Kopiowanie pilota odbywa się 1:1, czyli nie ma znaczenia których przycisków pilota używasz do kopiowania, pilot i tak będzie miał zaprogramowane te same bramy na tych samych przyciskach co “stary”.

  Jeśli masz kilka bram może się okazać, że pilot nie zapamięta się równocześnie do wszystkich – wówczas należy powtórzyć procedurę będąc przy napędzie, do którego pilot nie został automatycznie zaprogramowany.

  Kup pilota Nice Smilo
  NICE SM2 Pilot 2-kanałowy
  Kod: SM2
  2-kanałowy okrągły pilot z kodowaniem SMILO (kod dynamicznie zmienny) 433MHz.
  60,00 zł
  Wysyłka do 30 dni
  NICE SM4 Pilot 4-kanałowy
  Kod: SM4
  4-kanałowy okrągły pilot z kodowaniem SMILO (kod dynamicznie zmienny) 433MHz.
  79,00 zł
  W magazynie

  Ładuję...
  Proszę czekać