email
  Kontakt

  CAME Connect

  Podłącz swoja bramę do systemu CAME Connect i steruj nią z dowolnego miejsca na świecie.

  CAME Connect

  Podłącz swoja bramę do systemu CAME Connect i steruj nią z dowolnego miejsca na świecie.

  Moduły wykonawcze do CAME Connect
  Moduły wykonawcze do CAME Connect
  Karty komunikacji dla urządzeń CAME
  Karty komunikacji dla urządzeń CAME
  Bramki CAME Connect
  Bramki CAME Connect

  Czym jest CAME Connect?

  CAME Connect to platforma internetowa umożliwiająca podłączenie napędów do bram (lub innych urządzeń) do internetu i sterowanie nimi za pośrednictwem telefonu, tabletu lub przeglądarki www.

  Czy każdy napęd może być zintegrowany z CAME Connect?

  Tak, może. Dostępne są dwa rodzaje integracji: pełna, gdy napęd wspiera usługi CAME Connect oraz częściowa – gdy napęd nie oferuje takich funkcji – w takim przypadku nie musi to być nawet napęd firmy CAME.

  Integracja pełna możliwa jest tylko z napędami CAME, których centrala sterująca została przystosowana do obsługi przez CAME Connect. Mowa tutaj o wielu modelach napędów więc najlepiej sprawdzić to w dokumentacji Twojego napędu. Z typowych urządzeń o które często pytają klienci można wymienić choćby:

  • napędy serii BX 230V (po modernizacji) z centralą sterującą ZBX7N
  • napędy serii BK 230V (po modernizacji) z centralą sterującą ZBKN
  • napędy serii BXV 24V z centralami ZN7
  • napędy serii BKV z centralami ZN8
  • siłowniki AXI oraz ATS z centralą ZL65N

  Zaletą integracji pełnej jest wyświetlanie stanu bramy w aplikacji (brama otwarta / zamknięta / w ruchu) oraz możliwość korzystania z funkcji otwórz, zamknij czy też funkcji częściowego otwarcia, tzw. funkcji furtki (o ile napęd ją wspiera). Dodatkowo jeśli przypiszesz instalatora do swojej bramy i udzielisz mu dostępu będzie on mógł zdalnie modyfikować ustawienia napędu (regulacja siły, spowolnień, konfiguracja zabezpieczeń) ale będzie także mógł zdalnie zdiagnozować problem i być może rozwiązać go bez wizyty osobistej w miejscu instalacji. Instalator otrzymuje dostęp do Twojej bramy wyłącznie na określony czas – nie będzie mógł więc dokonać zmian bez Twojej wiedzy.

  W integracji częściowej dużo zależy od napędu, który chcemy zintegrować. W większości przypadków będzie to jedynie zdalne uruchomienie bramy, czy też funkcji furtki. Wyświetlanie stanu bramy jest możliwe w przypadku niektórych napędów nieprzystosowanych do CAME Connect, ale zazwyczaj wymaga zastosowania dodatkowych elementów takich jak kontaktrony lub przekaźniki. Tutaj każdorazowo instalator musi sprawdzić dokumentację płyty elektroniki w celu pozyskania odpowiednich sygnałów z płyty głównej. W niektórych przypadkach pozyskanie ich jest niemożliwe więc pozostanie wyłącznie możliwość zdalnego uruchomienia bramy.

  Podłączenie systemu do internetu

  Standardowo system korzysta z Twojego internetu, który zapewne posiadasz w swojej lokalizacji. Istnieje kilka rozwiązań umożliwiających podpięcie napędów do Twojej sieci, które dobiera się w zależności od zapotrzebowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie bramki internetowej (RETH/QBE), która jest podłączana do Twojej sieci (przewodowo lub WiFi z zależności od modelu) i znajduje się w domu/biurze, natomiast z napędem komunikuje się radiowo za pomocą modułów wykonawczych. Jeśli Twój napęd CAME wspiera CAME Connect wówczas możesz zastosować najłatwiejsze rozwiązanie, tj. CAME KEY WiFi, które jest bezpośrednio wpinane do Twojego napędu i nie wymaga dodatkowych bramek (brama musi się znajdować w stabilnym zasięgu Twojej sieci WiFi).

  Jeśli w miejscu instalacji nie ma sieci lokalnej LAN z dostępem do internetu lub koszt jego doprowadzenia byłby wysoki wówczas można skorzystać z bramek internetowych pracujących w sieci GSM 2G (GPRS). Takie rozwiązanie ma uzasadnienie również w instalacjach wieloużytkownikowych (np. wjazd na osiedle, parking) gdzie nie można bazować na lokalnych sieciach z dostępem do internetu. Miesięczny koszt utrzymania karty SIM z transmisją danych jest obecnie stosunkowo niski (ok. 20 zł/miesiąc).

  Aplikacje do sterowania

  Aplikację na telefon / tablet do sterowania bramą można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play (dla urządzeń opartych o system Android) oraz Apple Store (dla urządzeń z systemem iOS). Aplikacje są bezpłatne. Obsługa bramy z poziomu przeglądarki internetowej jest możliwa po zalogowaniu się na stronie https://cameconnect.net.

  Pobierz aplikację Automation z iOS
  Pobierz aplikację Automation z Google Play

  Ile to kosztuje?

  Po pierwsze niezbędny jest zakup zestawu CAME Connect, składającego się conajmniej z bramy internetowej oraz układu wykonawczego (w przypadku bramek internetowych GSM/KEY-WiFi jest on wbudowany w bramkę). Jeśli chcesz podłączyć więcej napędów używając jednej bramki internetowej musisz zazwyczaj dokupić dodatkowe moduły wykonawcze (nie dotyczy bramki RGSM001S i KEY WiFi). W niektórych przypadkach do jednego modułu wykonawczego można podłączyć nawet 5 napędów, więc warto każdorazowo taki zakup skonsultować ze specjalistą, aby dobrać optymalne rozwiązanie.

  Samo użytkowanie systemu CAME Connect nie wiąże się z opłatami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że gdy korzystasz z bramek internetowych opartych o GSM ponosisz koszty utrzymania karty SIM, którą należy zamontować w urządzeniu.


  Ładuję...
  Proszę czekać